0216 314 83 80[email protected]

Sosyal Medyada Biz}

Havuz Temizlik

HAVUZ TEMİZLİK !
Aradığınız çözümler.

POLAT TEMİZLİK

Havuz Temizlik

Havuz Temizlik

Tüm Havuz temizlik ihtiyaçlarınızda uzman çözümler

Unutmayın ! Polat temizlik her zaman size, en yakın, en güvenilir Havuz temizlik şirketidir.

0216 314 83 80
0533 092 55 46 - 0552 586 83 62

HAVUZ TEMİZLİK ŞİRKETİ

Havuz Temizliği Ve dezenfektan

Havuz Temizliği

Artık Yeni yapılan konutların çoğunda sitelerde de kullanılmaya başlanan havuzların bakımı çok önem arz etmektedir. Oluşabilecek mikrop ve onun getirdiği hastalıkların önene geçebilmek için mutlaka belli aralıklar ile havuz temizliği yapmanız gerekmektedir. Özellikleri havuzların görünmeyen kısmı olan denge depoları dikkatli ve profesyonel temizlik yapılmadığı taktirde çok ama çok ciddi tehlikelere zemin hazırlar. Havuz Temizliği ve dezenfektan insan sağlığı için çok önemli konulardır. Temizlenmeyen havuz üzerinde zamanla suda ki kalsiyum ve magnezyum kireç oluşumuna olanak sağlar buda zamanla kirlilikle birlikte yosunlaşmalara yok açar buda insan sağlığını direkt olarak etkiler ve çeşitli hastalıklar doğurur.

Önce denge depo ve havuz temizliği gerekli kimyasallarla yapılır. Havuza bir miktar su alınarak 2-3 saat ters yıkama yapılarak filtreler temizlenir. Havuz tabanındaki boru ve filtreler pompa ve fanlar da temizlenir. Havuz süpürgesi hortumu kontrol a tabi olur kıl tutucu filtre haftada iki kez açılarak temizlenmelidir. Ayrıca hava gideri de dezenfekte edilmektedir.Tüm bu işlemleri detaylı öğrenmek için bize ulaşabilirsiniz.

Periyodik havuz temizliğinde ise suyun ph değeri ölçülür bu oranın 7,2 7,8 arası olması gerekir, sonra suya sırası ile klor tosun giderici ve sıvı topraklayıcı atılır. Klor atımından sonra suya 3-4 saat girilmemelidir. Havuz suyu 3-4 günde bir temizlenmelidir. Aksi taktirde enfeksiyon kapma riski yüksektir. Havuza ve denge depoya eklenen bileşenler tamamen suyun ve kullanıcının sağlıklı olabilmesi içindir. Örneğim mat görünen bir suya yapılabilecek en etkili çözüm ph ayarı yapılıp şoklama uygulanarak temiz su ilave edilir. Bulanık sularda ise filtre kontrol edilip ph ayarlandıktan sonra çöktürücü ilave edilir. Mayolara zarar veren bir su sistemi var ise klor seviyesi çok yüksektir.